Služby

Krátká doba rekonstrukce bytového jádra (2 – 5 dní)

Rekonstrukce koupelny pomocí obkladových panelů ABITIBI trvá 2 – 4 dny, úprava wc 1 – 2 dny. Vždy záleží na dohodnutém rozsahu realizace. Celkovou délku trvání prací Vám řekne technik již během prohlídky bytu a před naceněním prací. Dodržování dohodnutých termínů je pro nás důležité. Navíc během provádění můžete byt stále užívat, není nutné hledat náhradní ubytování!

Výhodná cena

Přesnou cenovou kalkulaci Vám na základě prohlídky místa naším technikem zpracujeme zdarma. U obkladových panelů ABITIBIje průměrná úspora Vašich financí u rekonstrukce bytového jádra 30 – 50 %. Rádi Vám zodpovíme veškeré dotazy a navrhneme konkrétní řešení pro Váš interiér, koupelnu či kuchyni.

Kompletní interiérové práce včetně dodávky materiálu

Pro naše realizace zajišťujeme veškeré dohodnuté práce a potřebný materiál podle Vašeho výběru. Od našich dodavatelů materiál a vybavení dovezeme až k Vám domů. Do koupelen dodáváme kompletní vybavení (sanitární keramiku, sprchové boxy, vodovodní baterie, koupelnový nábytek a další doplňky) a to od předních českých i zahraničních výrobců. Samozřejmostí je odborná montáž a provedení souvisejících instalatérských prací. Každá zakázka je zpracovávána individuálně na základě prohlídky místa technikem.

Rychlost, spolehlivost a precizní práce

Respektujeme Váš čas a záleží nám proto na dodržování dohodnutých termínů. Řemeslníci splní i náročná přání a dbají na kvalitu provedených prací, které Vám zajistí spokojené užívání.

Bohaté zkušenosti z realizací

6 let zkušeností s montáží obkladových panelů ABITIBI je zárukou kvalitně odvedené práce a bezproblémového dlouhodobého užívání. Samotné panely jsou na českém trhu již od roku 1993.

Možnost konzultace a návrhu bytového architekta

V případě zájmu pro Vás rádi zajistíme konzultaci bytového architekta, případně návrh interiéru.

Není třeba stavební povolení

Technologie s využitím obkladových panelů ABITIBI znamená pouze malé statické zatížení konstrukcí, zachovává nosné konstrukce bez zásahu a je tedy možné provedení bez stavebního povolení nebo ohlášení stavby stavebnímu úřadu.

Časté dotazy

Jak dlouho trvá rekonstrukce umakartového jádra obkladovými panely ABITIBI?

Úprava samotné koupelny je dokončena maximálně buď za 3 dny (v případě instalace vany), nebo za 4 dny (při instalaci sprchového boxu). Pokud se současně obkládá i WC trvají práce o 1 den déle.

Jak je omezen běžný provoz domácnosti během rekonstrukce?

Během prací je potřeba po určitou dobu počítat s uzavřením vody v bytě. Každý den po ukončení prací (před odchodem) je vodovod vždy opět zprovozněn.

Jaká povolení potřebuji před zahájením rekonstrukce?

Žádná. Úpravy za použití této technologie nemají charakter stavby - půdorys jádra ani statické zatížení konstrukcí se nemění (desky ABITIBI do koupelny váží max. 80 kg, na WC max. 50 kg).

Nevadí, že mám na stěnách koupelny nalepené tapety (korek, obklady)?

Původní tapety, korek nebo obkladačky je většinou kvůli nesoudržnosti s povrchem nutné odstranit. Přípravu podkladu zpravidla provádíme jako součást zakázky.


Panely ABITIBI

Obkladové panely ABITIBI doporučujeme všem, kteří by rádi zrekonstruovali interiér vkusně, rychle a bez zbytečných stavebních úprav. Podle zvoleného dekoru jsou desky vhodné do interiéru (chodeb, pokojů, půdních prostor, koupelen, wc) i mezi kuchyňskou linku. Povrch desek je stálobarevný, snadno čistitelný a odolný proti plísním. Plastické provedení povrchu je v případě dekoru imitujícího keramický obklad opatřeno na lícové straně celoplošně vodovzdornou glazurou. Používají se jak při rekonstrukcích, tak i v novostavbách, kdy během krátké doby a za příznivou cenu změní interiér podle Vašich představ. K panelům dodáváme také systémové lišty a lepidla, které jsou univerzální pro použití v domácnosti. Jako základ panelu jsou použity výhradně přírodní materiály (dřev. vlákno, lignin) bez zdraví škodlivých látek. Lze je využít také při výrobě nábytku nebo vestavěných skříní atd.

Všechny desky mají šířku 122 cm, výšku 244 cm a tloušťku 0,3 – 0,6 cm. Na požadované rozměry se upravují elektrickou nebo ruční pilkou. Lepí se na jakýkoli soudržný a suchý podklad (omítka, sádrokarton, umakart, dřevo, původní obklad stěn atd.) pomocí kaučukových lepidel LIQUID NAILS.

Montáž obkladových panelů v umakartovém bytovém jádru

Po seříznutí na požadované rozměry se obkladové panely ABITIBI lepí originálními kaučukovými lepidly přímo na stěny bytového jádra. V rozích a okolo vany se používají speciální zakončovací lišty, které zabraňují nežádoucímu zatékání vody. Nalepením desek na umakartové jádro se vedle změny vzhledu koupelny stěny také zpevní, což usnadňuje montáž širokého výběru doplňků a částečně zlepší zvukově izolační vlastnosti stěn. Panely se vyznačují i dobrou odolností proti mechanickému poškození. Díky překrytí případných nedokonalostí stěny jsou vhodné pro lepení na různé povrchy. Oproti jiným technologiím (např. tapety, nástřiky, malby) není třeba podklad vyrovnávat nebo brousit. Obkladové panely je možné montovat v případě potřeby také na pomocný rošt z dřevěných latí.

Při použití v koupelně si lze vybrat z varianty řešení s vanou nebo vanu zaměnit za sprchový box. Sprchový box znamená nejenom úsporu místa v koupelně, kam se pak snadno vejde i pračka, ale také poskytuje v kombinaci se sedátkem a madly bezpečnější a příjemnější užívání koupelny.

Veškeré práce lze díky menší hlučnosti a prašnosti provádět za běžného chodu domácnosti.

Při instalaci sprchového boxu místo vany nabízíme na obkladové panely ABITIBI prodlouženou záruku 5 let. Na veškeré práce a dodaný materiál poskytujeme záruční i pozáruční servis.

Orientační ceny

  • obklad koupelny 19000,- až 25000,- Kč
  • obklad WC 13000,- až 15000,- Kč

Ceny a doba rekonstrukce se odvíjí od množství a druhu prováděných prací (instalatérské práce, pokládka dlažby, úprava stropu, zadní stěna WC atd.) a konkrétního dekoru panelu a vybraných zařizovacích předmětů.